You are here:   صفحه نخستخام گیاهخواری ◄ مصاحبه با خانم جهانگیری، شفا یافته از بیماری لوپوس از طریق خام گیاهخواری

مصاحبه با خانم جهانگیری، شفا یافته از بیماری لوپوس از طریق خام گیاهخواری

جمعه ، ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ ، ۱۹:۳۷ مقالات
پرینت PDF

khamgiahkhari

 

آنچه می خوانید، یکی از تجربیات موفق در رابطه با تغذیه ی طبیعی و نتایج حاصل از خام گیاهخواری است که منجر به شفای انواع بیماری ها می شود. در اینجا مصاحبه ای ارائه شده است که در رابطه با شفای بیماری لوپوس از طریق خام گیاهخواری می باشد. در ابتدا توضیحی در رابطه با این بیماری در نظر گرفته شده و در ادامه آن نیز مصاحبه مورد نظر ارائه می شود.

لوپوس چیست؟

لوپوس بیماری سیستم ایمنی بدن است که می تواند قسمت های مختلفی از بدن را درگیر کند، از جمله پوست، مفاصل، قلب، ریه، خون، کلیه ها و مغز. واژه " لوپوس" که در زبان لاتین به معنى گرگ است، در قرن هیجدهم براى توصیف تظاهرات پوستى گوناگون لوپوس بکار برده شد، به این علت که هاله قرمز رنگ روى گونه ها ظاهرى شبیه به محل گاز گرفتگى گرگ ایجاد می کند. علائم شایع این بیماران در دو تورم مفصلی است که بیشتر مفاصل کوچک درگیر می‌شوند. این دردها ممکن است مداوم و یا گذرا باشند. در کنار این دردها ضایعات پوستی در بیماران ایجاد می‌شود به اینصورت که بیماران وقتی در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، پوست صورتشان قرمز رنگ می‌شود و ضایعات شبیه بال پروانه ممکن است روی گونه‌ها و پل بینی ایجاد شود. زخم‌هایی هم در دهان این بیماران ایجاد می‌شود، علاوه بر اینکه این بیماری همراه با ریزش مو هم هست. علایم این بیماری در افراد مختلف، به یک شکل نمی باشد و هر بیمار می تواند نوعی از بیماری را بروز دهد. ضمناً اینطور هم نیست که سیستم های مختلف بدن هم زمان درگیر شوند، بلکه به مرور درگیر می گردند. از علایم عمومی این بیماری می توان به ضعف، بی اشتهایی، کاهش وزن، و بی خوابی که می تواند به صورت مزمن و به حالت کوفتگی و خستگی باشد، اشاره کرد. این علایم می توانند مدتها قبل از اینکه این بیماری کسی را مبتلا کند، در شخص دیده شوند.

 

lopus

نکته قابل توجه:

اگرچه این یک گزارش صادقانه است که نشان می دهد حتی بیماری لوپوس نیز مانند بسیاری از بیماری های دیگر با تغذیه ی طبیعی قابل درمان می باشد، اما لطفاً توجه داشته باشید از آنجا که شرایط جسمی و روحی هر شخص با دیگری متفاوت است، لذا لازم است پیش از تغییر رژیم غذایی، ضمن تحقیق کافی، حتماً با یک فرد با تجربه و متخصص در امر درمان های طبیعی نیز مشورت نمود. در غیر این صورت عواقب احتمالی ناشی از اشتباهات، به عهده ی خود شخص خواهد بود.


1.لطفاً خود را معرفی نمایید.

به نام آنکه اسمش دوا و ذکرش شفاست. غزال جهانگیری هستم 27 ساله.


2. لطفاً در رابطه با مشکلات و بیماری های خود بیشتر توضیح دهید. از چه زمانی و چگونه متوجه بیماری خود شدید؟

به مدت 13 ماه به بیماری لوپوس مبتلا بودم.

3. چگونه با تغذیه ی طبیعی آشنا شدید؟

اطلاعات مختصری درمورد تغذیه طبیعی داشتم و در یک برنامه تلویزیونی با سبک زندگی دکتر بسکی آشنا شدم و سپس از طریق جستجوی اینترنتی درمورد خام گیاهخواری با آقای هومن نادری آشنا شدم. اینکه ایشان و آقای دکتر بسکی توانسته بودند بیماری های خود را با خام گیاهخواری درمان نمایند، من را که هم وزن بالایی داشت، هم بیماری لوپوس و هم فشارخون خیلی بالا، ترغیب کرد تا تغذیه طبیعی را شروع کنم.

4. چند مدت از خام گیاهخواری شما می گذرد؟

70 روز

5. از دیدگاه پزشکی و آزمایشات انجام شده، چه تغییراتی دیده شده (در نتایج آزمایش و میزان مصرف داروها)؟

میزان دفع پروتئین و کراتین من کاهش یافته. همچنین میزان mcv من در آزمایشات hematology و فشارخون من از 16/10 با خوردن داروهای زیاد به 10/8 بدون هیچ دارویی تغییر کرده است. در پایین هم نتایج آزمایش های پزشکی و هم چنین میزان مصرف داروها، قبل و بعد از خام گیاهخواری ذکر شده اند.


lopus-jadval6. احساس درونی شما چیست؟


احساس می کنم خدا خیلی مرا دوست داشته و توجه خاصی به من داشته است. شاد شده ام و امیدم به آینده بیشتر شده. صبور و شکیبا و مهربانتر شده ام و بیش از پیش عاشق طبیعتم. احساسات منفی ندارم و تمام وجودم را انرژی مثبت فرا گرفته.

7. برنامه ی غذایی شما در ابتدا و اکنون (پس از درمان که محدودیت ها کاهش می یابد) چگونه بوده و چه تغییراتی داشته است؟

قبلاً همه چیز می خوردم؛ پخته خوار بودم حتی برای صبحانه از غذای پخته استفاده می کردم. گوشت قرمز مصرف نمی کردم ولی متأسفانه از مرغ و ماهی استفاده می کردم. از خوردن شیرینی و شکلات خیلی لذت می بردم و متأسفانه گاهی میوه و سبزیجات در یخچال ما خراب می شد، ولی اکنون یک خام گیاهخوار مطلق هستم.

8. تا چه میزان در رابطه با تغذیه و سلامتی مطالعه داشته اید؟

مطالب مفید سایت ها را خواندم. کتاب خام خواری و پخته خواری مرحوم آوانسیان را مطالعه کردم. مقالات و پرسش و پاسخهای وبسایت خانم دکتر زرین آذر خیلی به من کمک کرد چون برای تمام سؤالات پزشکی جواب قانع کننده وجود داشت و از تجارب و راهنمایی های آقای هومن نادری بهره فراوان بردم.

9. احساس شما در مورد طبیعت چیست؟

من عاشق طبیعتم، به درختان عشق می ورزم، آواز پرندگان صدای رودخانه و آبشار بهترین موسیقی گوشنواز برای من است. بهترین خاطرات من از کودکی تا به حال همه در دامن طبیعت رخ داده. آسمان ابری، بوی جنگل باران زده و خیس شدن زیر باران به من انرژی خاصی می دهد.

10. آیا به طبیعت و نیروهای حیات بخش اعتقاد دارید؟

بله، کاملاً معتقدم.

11. پس از خام گیاهخواری، چه تغییرات دیگری در زندگی شما اتفاق افتاده است؟

زندگی من شادتر شده و برکت خاصی به زندگی من وارد شده است. دید اطرافیانم نسبت به من تغییر کرده. احساس می کنم تک تک آرزوهایم در حال برآورده شدن هستند. دوستان زیادی پیدا کرده ام. من که امیدی نداشتم خودم بتوانم فرزندم را بزرگ کنم حالا دارم برایش برنامه ریزی می کنم که درآینده شاهد موفقیت های چشمگیرش در المپیادهای علمی و ورزشی باشم. احساسات منفی ندارم و وقتم به جای هدر رفتن در مراکز درمانی صرف علم و ورزش و کار و تلاش می شود.

12. به نظر شما مشکلات مهم در خام گیاهخواری چیست؟ چه راه حل هایی برای این مشکلات وجود دارد؟


به نظر من زندگی با تغذیه طبیعی نه تنها هیچ مشکلی برای انسان به وجود نمی آید بلکه تمام مشکلات جسمی و روحی همراه با چربی های انباشته شده از بین خواهند رفت. به نظر من تنها چیزی که ممکن است نگران کننده باشد، عوارض پاکسازی بدن است که مدت خیلی کوتاهی فرد خام گیاهخوار را درگیر می کند.

اگر همزمان با شروع خام گیاهخواری، پیشگیری هایی برای مقابله با عوارض پاکسازی صورت بگیرد بسیار بهتر است، مانند مصرف شربت آبلیمو و عسل برای تقویت سیستم ایمنی بدن و تقویت پیازمو به وسیله روغنهای گیاهی.

13. مشخصات فیزیکی شما (قد، وزن، فشار خون و ...) چگونه هستند و چه تغییراتی قبل و بعد از خام گیاهخواری ایجاد شده؟

قد 170سانتی متر. وزن 105 کیلوگرم قبل از خام گیاهخواری و 80 کیلوگرم درحال حاضر و قصد دارم وزن خود رابه 68 کیلوگرم برسانم انشاالله.


14. عکس العمل های شفابخشی که برای شما رخ داد چگونه بود؟

سوزش معده و دل درد شدید و دردی شبیه به قولنج در قفسه سینه که خیلی زود درمان شد.

15. آیا فعالیت ورزشی دارید؟

در گذشته به علت نوع بیماری که داشتم از ورزش کردن می ترسیدم چون بعد از ورزش یا حتی انجام کارهای خیلی سبک، درد تمام وجودم را فرا می گرفت و پاهایم دچار ورم شدیدی می شد ولی الآن روزی یک ساعت ایروبیک کار می کنم، 30-40 دقیقه پیاده روی با تردمیل و 150-200 تا دراز و نشست و امیدوارم در آینده نزدیک هفته ای 6 ساعت بسکتبال بازی کنم.

16. تاثیرات خام گیاهخواری درخانه و خانواده شما چگونه بوده است؟

خانواده من خوشحالتر شده، نگرانیهای همسرم بسیار کم شده و آرامش خاصی به کانون گرم خانواده من آمده و فرزند عزیزم شادتر است.


17. در پایان، اگر صحبتی لازم می دانید، بیان فرمایید.


من این نکته را متذکر می شوم که همه توفیقاتی که حاصل شده لطف و موهبت الهی بوده. خدا را شاکرم که حتی بلایای طبیعیش برای من رحمت و برکت است.
از مدیران سایت کانون انسان پاک، زمین پاک، وگان دانلود و تمام دوستانی که در این زمینه زحمت می کشند تشکر می کنم.
تشکر ویژه دارم از جناب آقای هومن نادری و سرکار خانم دکتر زرین آذر. راهنمایی های این بزرگواران باعث شد من در این راه محکم گام بردارم.
از همسر عزیزم یار و همراه و همپای من در تمام فراز و نشیبهای زندگی، سپاس ویژه به عمل می آورم.
و خانواده ام که در زمان حمله بیماری من خیلی اذیت شدند، از شکیبایی آنها نیز سپاسگزارم.
امیدوارم همه در این راه سبز ثابت قدم باشیم ...

 

 

وب سایت وگان دانلود، دانلود کتاب ها و فیلم های رایگان مرتبط با تغذیه سالم:

http://vegandownload.com/

مقاله آقای هومن نادری با عنوان خام گیاهخواری، راهی برای درمان چاقي مفرط و ديابت:

http://www.phce.org/1388-06-12-07-50-16/914-1391-07-27-14-49-59.html

وب سایت دکتر زرین آذر:


http://www.zarinazar.com/

 


(263 امتیاز)

نظرات   

 
#108 خانم احمدی ۱۳۹۳-۰۴-۰۶ ۰۹:۳۰
سلام با تشکر از شما و اینکه از طریق این سایت به افرادی که دچار این بیماری شده اند کمک میکنید
مادرم من 44 سالشه که نزدیک 8 ساله که بیماری لوپوس داره...در سالهای اول دچار درد و خشکی مفاصل بود ولی الان که 6 ساله تحت مراقبت دکتر هست خوشبخانه هیچ مشکلی نداشته... ی ماه پیش آزمایشش رو انجام داد که دکتر بهش گفهیچ مشکی نیست و در واقع وضعیتت عالیه ولی این دو هفتس ک همش سرفه داره و الان که ازمایش داده گفتن خون در ادرار مشاهده شده و البته ناگفته نماند ک هیچ مشکلی نداره و اصلا درد مفاصل و یا کلیه و ... نداره و تنها این 10 روزیه ک سرفه داره
راستش خ نگرانم دارم دیونه میشم... میدونم این بیماری دوره فعالیت و خاموشی داره..یعنی ممکنه دوباره این بیماری عود کنه با اینکه تحت مراقبت پزشک هست؟
راستی من از یک دکتر رماتولوژی شنیدم که این بیماری اینطور که تا 5 سال اول خ خطرناکی و بعد از اون با مراقبت و تحت نظر بودن احتمال صدمات خ ضعیف میشه.راسته؟
نقل قول
 
 
#107 گردافرید ۱۳۹۳-۰۴-۰۶ ۰۸:۴۷
وقتی وقتی کسی لوپوس داره و لاغر هم هست میشه باز هم خام گیاه خواری کرد ممنون میشم زودتر جواب بدید
نقل قول
 
 
#106 گردافرید ۱۳۹۳-۰۴-۰۶ ۰۸:۳۷
نمیشه ازدواج کرد؟؟؟؟؟؟میخوام بدونم!!!!!
نقل قول
 
 
#105 الهه ۱۳۹۳-۰۳-۲۰ ۲۲:۱۳
سلام خانم جهانگيري من الان 12ساله بيماري لوپوس دارم کليه هام دگير شده ودچار بيماري وسواس هم هستم راستي ازدواج هم نکردم وبراي بچه دار شدنم هم نگران هستم چون کراتين کليه هام بلاست مي خواستم شما راهنمايم کنيد ممنون ميشم
نقل قول
 
 
#104 مهدی ۱۳۹۳-۰۲-۲۵ ۲۳:۲۶
به خیوانات کمک کنیدکس ها
البته قابل ذکر است که این عکس ها مربوط به سال پیش میباشد و به علت برخی مشکلات امکان گذاشتن عکس های جدید که به مراتب از کاهش جمعیت سگ ها و گسترش محیط پناهگاه نیز حاکی است مقدور نیست !آزار انسان های کثیف تر از حیوان به سگ های بی پناه دره سوهانک
با کمال تاسف باید اعلام کنم ماده سگی حدودا" 2 ساله نژاد دار که در خیابان پیدا شده پس از معاینات دقیق پزشکی راز یک جنایت را برملاءکرد .
این کوچولو را بقدری سرش را با جسم سخت ضربه زدن که از هر دوچشم کور شده و جنایتکارانه ترین عمل بر روی این زبان بسته چندین بار تجاوز جنسی به این کوچولو بدبخت خیابانی است . متاسفم

:-*
نقل قول
 
 
#103 غزال جهانگيري ۱۳۹۳-۰۱-۳۱ ۱۰:۱۱
سلام سارا جان
دقيقا" اين مشكلات براي منم پيش اومد
دوستتون بايد خام گياهخوار شوند ( راه سلامتي در جهان يكيست آنهم خام گياهخواريست )
روزي 30گرم پودر تخم كتان استفاده كنند
از استرس دوري كنند
ورزش پياده روي شنا و ورزشهاي كششي انجام دهند
كمتر در معرض آفتاب قرار بگيرند و از موادي حاوي آنتي اكسيدان سلنيوم امگا3 بتاكاروتن استفاده كنند.
براي شما و دوستتون آرزوي سلامتي دارم
نقل قول
 
 
#102 سارا ۱۳۹۳-۰۱-۲۵ ۱۲:۱۵
باسلام و عرض وقت بخیر
یکی از بستگان بنده به لوپوس مبتلا است. کم کم مهره های کمرش هم به خاطر دوز بالای کورتون (50)داره آسیب می بینه موهاشم یک کم کم پشت تر شده و خیلی هم چاق شده. برای درمانش چه باید بکنه؟ شما برای درمان بیماریتون از چه مواد غذایی استفاده کردید ممنون میشم راهنمایی کنید. امکانش هست شماره تماسی از خودتون به آدرس بنده بفرستید

اجرتون با خدا.
نقل قول
 
 
#101 غزال جهانگيري ۱۳۹۳-۰۱-۲۴ ۱۱:۴۲
نقل قول کردن احسان 27ساله:
سلام خانم جهانگیری من حدود10ساله که لوپوس دارم تورم بدن وبدن دردوکبودی بدن وکم حالی دارم.لوپوس به کلیه هام زده وفشارم بالاست. کراتینم 2ونیمه.9سال پیش دکترکلیه رفتم گاهی حالم خوب بود گاهی بد.یه چندماهیه پیش دکتر روماتولوژی میرم امامتاسفانه تغییر چندانی نکردم وفقط داروهامو زیاد میکنه.لطفا راهنماییم کنید.باتشکر

سلام برشما نگران نباشيد شما قطعا"درمان خواهيد شد ولي فقط درمان اين بيماري با خام گياهخواري امكان پذيره.
راه سلامتي در جهان يكيست آنهم خام گياهخواريست.
خام گياهخوار شويد (براي شروع به سايت v90.ir مراجعه كنين)
مديتيشن كنين
ورزش و پياده روي منظم داشته باشين
از استرس جدا" دوري كنين
از گياهان حاوي ويتامين ث آنتي اكسيدان بتاكاروتن سلنيوم و امگا3 استفاده كنيد
روزي 1 ق غ سر خالي پودر تخم كتان بخوريد.
كمتر در معرض آفتاب قرار بگيريد.
مرتب از كرم ضد آفتاب استفاده كنيد.
برايتان سلامتي آرزومندم.
نقل قول
 
 
#100 احسان 27ساله ۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۱۴:۱۳
سلام خانم جهانگیری من حدود10ساله که لوپوس دارم تورم بدن وبدن دردوکبودی بدن وکم حالی دارم.لوپوس به کلیه هام زده وفشارم بالاست. کراتینم 2ونیمه.9سال پیش دکترکلیه رفتم گاهی حالم خوب بود گاهی بد.یه چندماهیه پیش دکتر روماتولوژی میرم امامتاسفانه تغییر چندانی نکردم وفقط داروهامو زیاد میکنه.لطفا راهنماییم کنید.باتشکر
نقل قول
 
 
#99 غزال جهانگيري ۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۱:۴۶
[quote name="www.v90.i r"]سلام دوستان گرامی

ضمن عرض تبریک به مناسبت سال نو و آرزوی سلامتی و تندرستی ، بزرگترین موهبت الهی برای بشریت ، به اطلاع می رساند از تاریخ ۱۸ فروردین سال ۱۳۹۳ مصادف با هفته سلامتی در ایران در نظر دارم با اطلاع رسانی دقیق از منابع بسیار معتبر و تحقیق و پژوهش و تجربه ارزشمند دوستان و این حقیر گامی هر چند کوچک در زمینه زندگی سالم تر و بدون بیماری برای طالبان و مشتاقان راه سلامتی بردارم.
از امروز می توانید هر روز مطلب جدیدی را در سایت ، مشاهده نمایید.
www.v90.ir

مطمین هستم با همکاری و همدلی شما عزیزان به زودی این سایت، گنجینه بسیار ارزشمندی از مطالب گوناگون خصوصا در حوزه سلامتی و تغذیه طبیعی، خواهد بود.

ارادتمند شما

هومن نادری[/quote
سپاس بيكران بابت زحمات شما
نقل قول
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تغییر کد امنیتی